WINSAURUS 2017

19. prosince 2017 v 14:00 | Viza |  O blogu
WINSAUŘI, WINSAUŘI PŘICHÁZEJÍ, TŘESTE SE, PŘÁTELÉ…

Tak se rok s rokem sešel, a další WINSAURUS s číslem 3, je tu!

Pro tento rok jsem se nestala účastníkem ve výběru blogů, ale samotným pořadatelem, a jak mám zvykem, nasadila jsem laťku hodně vysoko.

WINSAURUS 2017 se nese ve stejném duchu jako ty předchozí dva, kdy jsou z celé Dinokomunity vybírány blogy dle vlastních standardů pořadatele. A věřte mi, nebylo to vůbec jednoduché. V tuto chvíli je na Blog.cz úctyhodných zaznamenaných 126 blogů o pravěku nebo blízké tématice. To byl také důvod nastavení jistých požadavků pro určité umístění, a protože existuje X blogů, z toho X je aktivních, X semi-aktivních, X neaktivních a ukončených, a X úplně zrušených, byl výběr nesmírně obtížný. Po celou dobu výběru jsem se držela svých striktních pravidel, která mi alespoň trošičku ulehčila výběr z tolika dobrých blogů! Je čas se podívat, jak to vlastně dopadlo…
SIAMOTYRAN.BLOG.CZ Ultimátní vítěz a nejlepší blog 2017
Siamotyranův blog začal v roce 2010, stejně jako většina z nás se specializoval na dinosaury, na pravěký život. S časem se jeho zájem rozšířil a v současnosti jeho blog zahrnuje informace nejen o pravěkém životě, ale také - což mě zaujalo asi ze všeho nejvíc - o žralocích, nebo o ohrožených a vyhynulých druzích několika málo posledních století. Aby toho nebylo málo, Siamotyran má na svědomí i několik drobnějších projektů, které stojí za pozornost; Projekt Afrika a také Projekt Svět, díky kterému jsem se seznámila s hodně místy, o kterých nemám ani tušení, že existují. Ačkoliv je jeho zájem tak široký, pořád zůstal věrný svému blogu, a navíc, vstoupil také do kruhů oficiální Dinokomunity! Blog SIAMOTYRAN.BLOG.CZ se pro tento rok stává ultimátním vítězem, nejlepším blogem Dinokomunity pro rok 2017!


BLOGORGONOPSID.BLOG.CZ Nejvyšší aktivita
Neexistuje jiný blog, který dokáže své čtenáře aktivně udržovat - jak jinak, než aktivitou! Na prvním místě mezi Fosíliemi se zařadil Haas a jeho Blogorgonopsid.blog.cz. Jeho blog funguje opravdu dlouho, od roku 2009, a téměř nikdy se nestalo, aby zde byl jeden jediný vynechaný měsíc. Z celé Dinokomunity pouze Haasův blog dokáže stvořit přes 300 článků za rok! Pravděpodobně se mezi námi jedná o jediného rekordmana, který takového počtu článků dovede dosáhnout. Navíc, dlouhodobě u něj funguje příběhový seriál Správce dinosauřího parku.

JURASSIC-ISLANDS.BLOG.CZ Nejlepší fanfilm-blog a zábava
JPRex a jeho Jurské Ostrovy jsou v pestré škále fan-blogů na Blog.cz tím nejčistším, který se věrně věnuje pouze Jurskému Parku a Jurskému Světu. Kromě informace k filmům se zde najdou i informace ke knižním předlohám, ke hrám, k postavám, a k mnoho dalším věcem úzce související s JP/W tématikou, a nově se zde objevil několikadílný příběhový seriál o Jurském Parku jeho vlastní tvorby! JPRex navíc vstoupil do Dinokomunity, a v současnosti je jeho aktivním členem, který nám navíc zpestřuje prehistorii svou verzí Jurského Parku.

MARTINORAPTOR.BLOG.CZ Nejčtivější články
Martinoraptor a jeho blog stejného jména, se pro mne stal jedním z nejčtivějších blogů, který zveřejňuje své články ve skromném počtu, přesto se jedná o články odborného rázu, které jsou podané tak, že je přečte každý a rozhodně zaujmou. Pro tento rok se Martinoraptor.blog.cz umístil na třetím místě v kategorii Fosílie. Martinoraptor nepřináší jenom pravěký svět, ale také informace o našem světě. Je jedním z mála blogů, kteří do svého sortimentu zařadili kryptozoologii.


DINOSAURPLANET.BLOG.CZ Nejnovější blog v Dinokomunitě
Ankyla nám přinesla nový a nezvykle vedený blog; vznikl teprve nedávno, a tak se pro nás stala tím úplně nejnovějším, který má ještě spoustu času se rozvinout (držíme palčíčky!). DinosaurPlanet.blog navíc má tu unikátnost, že veden jako deník osoby z Isla Nublar! Upřímně ti přeji, Anky, aby jsi s námi vydržela co nejdéle! x)

DICTODON.BLOG.CZ Půlroční aktivita
Mezi novými blogy nevídáme ty, které vytrvají a přežijí nejkritičtější dobu své existence, což znamená několik prvních měsíců; to ovšem Dictodon a jeho blog stejného jména, dokázali! Dictodon je striktně informativní blog o druzích nejen z pravěku, ale i ze současného světa. Držíme palce, a těšíme se na víc článků!


LEAELLYNARAPTOR.BLOG.CZ Půlroční neaktivita
Leaellynaraptor je jeden z těch mála blogů, kteří náhle přestali zničehonic přidávat články. Od června tohoto roku je neaktivní, stále však věřím, že se autor stejného jména vrátí zpátky. Většina příspěvků je zaměřena na pravěk, ale objeví se tu i takové, které se věnují tak populární hře, jako je Zoo Tycoon 2.

DODORAPTOR.BLOG.CZ Ukončený blog
Tento blog i jeho autor stejného jmen nás tento rok oficiálně opustili. DodoRaptor nás doprovázel od roku 2010, avšak 2014 došlo na jeho přerušení, a teprve začátkem tohoto roku jsme se dozvěděli, že byl ukončen. Díky tomuto se zařadil mezi letošní Muzejní kousky.


DEINONYCH.BLOG.CZ Nejstarší blog s ukončenou aktivitou
Tato unikátní kategorie má pouze jednoho reprezentanta - Deinonych.blog.cz. Je to blog, který si zaslouží být zveřejněn, ačkoliv je zřejmé, že se jeho autor se stejným jménem už nikdy neukáže. Deinonych byl "nepřímým" zakladatelem Dinokomunity, protože většina blogů vznikla v jeho těsném okolí a čase, včetně Mossy Plains, a po dlouhou dobu byl centrálním blogem pro nás všechny. Přinášel nám novinky z dinoparků, různé popisky prehistorických živočichů, informace o seriálech a řadu dalších věcí. Mezi všemi blogy, které skončili, je Deinonych ultimátním vítězem. Fungoval od roku 2006 a to až do června 2014. Jakožto jedna z těch mála, jejichž blog se zrodil pod jeho štítem, jsem se rozhodla Deinonycha umístit in memoriam v kategorii Jantar.


Pro tento rok je WINSAURUS 2017 odbyt. Jenomže nelze skončit tak rychle, protože jsem si tuhle vzpomněla na takovou drobnost...

Na závěr celého článku by bylo vhodné určit nového pořadatele, který nám v příštím roce touto dobou přinese toto hodnocení s číslem 4 a jménem WINSAURUS 2018... Nová pravidla kážou, že novým pořadatelem nemůže být nikdo jiný, než ten, kdo je členem Oficiální Dinokomunity, a tak se můj výběr stává celkem úzkým, pořád je však z čeho vybírat. Je čas předat štafetu pro příští rok.


Pořadatelem pro příští rok je...
 


Komentáře

1 JPRex JPRex | E-mail | Web | 19. prosince 2017 v 14:11 | Reagovat

Páni! To som teda nečakal! :O Ďakujem mnohokrát za uznanie! :) Dúfam, že s Jurassic Islands budete aj naďalej spokojní a ja sa budem snažiť naďalej prinášať informácie a zaujímavosti! :) Ďakujem! :)

A ostatným výhercom tiež gratulujem!!! A som zvedavý na Alfaraptora ako ďalšieho "Winsaura" :D

2 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 19. prosince 2017 v 14:28 | Reagovat

Gratuluji všem nominovaným! Musím říct, že je to pro mě opravdu velká čest být pořadatelem příštího Winsaura a moc si toho cením!

3 Maty26 Maty26 | Web | 19. prosince 2017 v 16:28 | Reagovat

Všem gratuluji :) Hlavně HAASovi, jeho blog pravidelně navštěvuji, má povedené články a je to moc milý člověk :)

4 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 19. prosince 2017 v 17:04 | Reagovat

[3]: Až na tu poslední část... ale to je jen můj názor.

5 JPRex JPRex | E-mail | Web | 19. prosince 2017 v 17:20 | Reagovat

[3]: Blog mu ide dobre a ocenenie si zaslúži v tej kategórii... ale s tým posledným by som veľmi tiež nemohol súhlasiť teda...

6 Viza | Mossy Plains Viza | Mossy Plains | Web | 19. prosince 2017 v 17:57 | Reagovat

[1]: Ha, před pár lety by ses tam nepodíval, nominovala bych někoho s Primeval... Ale tyhle blogy, bohužel, vymřely. xD

[2]: *chechotá se* Jsem zvědavá, jak se s tím popereš ty! :P

[3]: Jé, ahoj Maty! Dlouho jsem tě v okolí neviděla, fajn, že jsi pořád tady. To mě napadá, že bych tě mohla pozvat do Dinokomunitního Dicordu. :) Připoj se k nám, jestli chceš, je tam někdy celkem sranda. x)

7 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 19. prosince 2017 v 20:04 | Reagovat

JPRexi, tvůj blog se tváří kopii Alfaraptora ale totálně si mu to nandal! :D

Vizo, vzpomínám si jak jsme byly spolu na chatu a ty si s překvapením reagovala: "Ty si mu taky dal Winsauruse?" XD

Líbí se mi, jak ses nad článekem zamyslela. Tebou do tohoto vložená práce, za to stála. :) Povedlo se. :)

Jinak na Winsaurusovi bylo tenkrát super, že společně s ním čeká člověka vyšší a rychlejší aktivita v komentářích a dokonce mi to ztrojnásobilo návštěvnost. XD Myslím, že Kryptovi dokonce 4x. Takže jsem moc rád, že se to hezky vyvinulo. :) :) :) Je to hezký pro čtenáře i blog. :) Jak jsem psal tenkrát Kryptoraptorovi, něco jako když se rozhodla natočit Superstar podle námětu jiné televize. :) Jinak taky jsem tenkrát nad tím přemýšlel celý rok. :D

Magicmax (jursky-svet.blog.cz)

8 JPRex JPRex | E-mail | Web | 19. prosince 2017 v 20:51 | Reagovat

[7]: Nooo, že kopia je silné slovo. Je inšpirovaný Monster Island-om, ale tomu sa ani nečuduj, keď je Alfaraptor spoluadmin Jurassic Islands a môj mentor čo sa blogerstva týka. Navyše designy sú už dosť odlišné a jediné čo jakž-takž ostalo, je formát článkov, ktorý meniť nejde kvôli jeho významu akožto encyklopedický článok. ;)

9 siamotyran siamotyran | Web | 19. prosince 2017 v 21:17 | Reagovat

Huh, asi jsem se dostal do alternativný reality, kde místo ceny za blog s největším počtem chyb dostávám cenu za blog roku :O .

Moc děkuji Vizo :))

10 Magicmax Magicmax | Web | 26. června 2018 v 10:42 | Reagovat

[8]: Jo, máš pravdu. Kopie je silné slovo. Promiň. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.