Mesozoica (a DEMO 1.0)

21. května 2017 v 10:29 | Viza |  Knihy, filmy a hry
Je toho spousta co říct o hrách jako je Jurassic Park: Operation Genesis, což byla své doby nejznámější a nejpopulárnější hra s čistě dinosauří tématikou. Posledních pár let se na povrch dostávají i nové hry, většina z nich ještě ve vývoji, jako je survival hra The Isle a Saurian, nebo tycoon Prehistoric Kingdom. A pak je tu Mesozoica!Tato hra, o níž její vývojáři tvrdí, že je - nebo respektive bude - novou generací tycoonů, je již ve vývoji přes patnáct let. Byla tu evidentně nějaká odmlka, každopádně, o Mesozoice už ví většina lidí a fanoušků. Protože hra má být ve vývoji přes patnáct let (i s odmlkou), vývojářský tým se snaží dohnat své resty. To také vysvětluje tvrzení, že hru budou schopní rozjet i lidé se staršími počítači a grafickými kartami z roku 2008… Jestli je na tomhle něco pravdy se dozvíme až ve finálním spuštění.

Mesozoica má být novým tycoonem, v němž bude možné si postavit rozsáhlou "zoo" s dinosaury a jinými prehistorickými zvířaty. Vývojářský tým několikrát odhalil i jiné druhy, které do druhohorního období nepatří; a tak ještě nyní není zcela jisté, jestli bude hra čistě dinosauří tématikou (ostatně, dinosauři jsou hlavní doménou mesozoika - čili druhohor - a mají být i hlavní doménou Mesozoica) či nikoliv.

V Mesozoice má být k dispozici přes 60 druhů dinosaurů (nebo i jiných prehistorických zvířat?), rozsáhlý DNA systém, podobný tomu ve hře JPOG, systémy úkolů, moderní AI, růst dinosaurů, herní úkoly, které budou záviset na společnosti, jenž si hráč vybere jako svého sponzora. Úkolem hráče pak bude nejen udržet park životaschopný a výdělečný, ale také zajistit bezpečnost svých dinosaurů, personálu, a hlavně návštěvníkům. K dispozici má být v budoucnu široká škála budov a dalších zařízení, rostlin a dekoračních prvků. Hráč má už v nynějším demu možnost "procházet se" mezi návštěvníky, nebo ovládat dinosaura! V plánu jsou i úprava terénu a možnost upravovat stávající obsah, jako jsou barvy a textury, s rozšířením na vytváření vlastního obsahu a sdílení s dalšími hráči.

Hra se za těch několik let změnila, co do modelů, animací a zvuků, to do textur a uživatelského rozhraní, které oproti starším tycoonovským hrám působí velice moderním a nadčasovým dojmem, navíc je příjemně přehledné, zvláštní je ovšem používání fotografií. Samozřejmě, hra má daleko do vyklubání se, demo je už samo o sobě pro palce nahoru.

Dashboard. Pěkné a nadčasové menu!

V první řadě, většinu zaráží fakt, že v demu chybí pozemní textury; pokud ovšem máte vyzkoušet postavit plot, líheň a kiosk podél cest, a následné vypuštění dinosaurů, nebude vás to příliš trápit. V demu je k dispozici jen několik malých základních prvků - cesta, jeden kiosk, základní plot, voda a krmítko pro býložravce, malá líheň, několik stromů, kamenů a dekorací, jako jsou lavičky, pouliční lampy a odpadkové koše. K dispozici je též pět druhů dinosaurů. Na velké a impozantní masožravce v demu ovšem zapomeňte! Pět druhů totiž představuje býložravé dinosaury. Hypsilophodon, Stegosaurus, Triceratops, Maiasaura a Therizinosaurus představují pro demo chvalitebnou volbu a mě nepřišla žádná škoda, že tu nevidím žádné tesáky a drápy. Zvláště zábavné mi přišlo volit si vlastní barvy dinosaurů, které vypustím z líhně do výběhu! Někteří neměli možnost volby, ale Stegosaurus měl jako jediný na výběr hned z několika zbarvení. Hypsilophodon měl jediné zbarvení, vtipně pojmenované jako "hypsagazella". A Maiasaura se mohla titulovat jako "motherlord". Občas mě potrápilo rozpohybování kamery, která se vždy po nakliknutí dinosaura nebo líhně zasekla (pomohl nakonec opětovný pohyb klávesnicí, který toto "zaseknutí" uvolnil; pokud používáte víc myš...). Nelze se však zlobit, je to demo, ale i tak vás to v první moment zarazí. Postupně jsem si všimla i pohybu času, protože se v demoparku začalo pomalu stmívat; lampy a výstražná světélka, kterých jsem si dřív na plotě nevšimla, se hodně rychle rozsvítila. A právě v tomhle momentě jsem demo a jeho rychloprůzkum pro svou smůlu ukončila. Co si budeme nalhávat, možná za to mohli i nepřirozené kovové zvuky dinosaurů, které by chtěli ještě trochu upravit...

I s trochou objektů jsem si skvěle pohrála
a vytvořila svůj vlastní minidemo Mesozoica park!

Výhled z výběhu triceratopsů - za jejich ovládání! <3

Pohled návštěvníka.

Jestliže si chcete vyzkoušet toto prvotní demo Mesozoica na vlastní kůži, neexistuje nic lepšího, než zaskočit na jejich oficiální stránky a stáhnout si demo! To je přístupné pouze pro Windows ve verzích 64-bit a 32-bit. Také je k dispozici ke stáhnutí ovládací manuál.

MESOZOICA (demo)

 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 21. května 2017 v 11:48 | Reagovat

Vypadá to opravdu moc dobře!

2 dinosaurss dinosaurss | Web | 22. května 2017 v 13:07 | Reagovat

To vypadá suprově!!!

3 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 23. května 2017 v 9:41 | Reagovat

Vypadá to zajímavě, ale uvítal bych i nějaké vylepšené pokračování Operation Genesis.

4 Viza | Mossy Plains Viza | Mossy Plains | Web | 24. května 2017 v 15:11 | Reagovat

[1]: Třeba to bude úplně perfektní. Mě se líbilo hrát jenom demo (a můj starý počítáčíček ani nezkuhral... :D).

[2]: Doufejme, že to bude vypadat ještě líp! x)

[3]: Pokud se najde nějaký kvalitní programátor a grafik/animátor, tak ano. Jinak si s tím můžeš pohrát sám a třeba si stáhnout mody. Já si upravila v JPOG akorát život dinosaurů, ceny a délku výzkumů, počet postavitelných plotů, cest, košů, laviček atd... Chtěla jsem to mít trochu složitější - a zároven lehčí - na vydělávání peněz. x)

5 JPRex JPRex | E-mail | Web | 31. května 2017 v 0:58 | Reagovat

Vypadá to úžasne, len by ma zaujímalo, kedy sa už dočkáme finále... ale tipujem to ešte na pár rokov. :/

Tiež súhlasím s Alfaraptorom, chcelo by to pokračovanie JPOG, trebars Jurassic World: Operation Genesis :D :D JPOG sa dá síce celkom slušne namodovať, no stále sú tam veci, ktoré trocha štvú keď je niekto taký detailista ako ja :D V každom prípade JPOG už roky nehrám ako sa to hrať má. Teraz mám kopu módov a úprav a skôr sa venujem modelovaniu a riešeniu kadejakých vychytávok, chystám o tom aj krátku sériu videí na YouTube, ak bude záujem, môžem dať odkaz. Mám tam pár zaujímavostí ;)

6 Martinoraptor Martinoraptor | Web | 21. června 2017 v 18:03 | Reagovat

Vypadá to parádně a pokud to dokončí, bude to opravdu paráda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.