Jurský svět (...2) se otevře příští rok!

12. března 2017 v 13:33 | Viza |  Knihy, filmy a hry
Není žádná novinka, že Jurský svět (Jurassic World) z roku 2015 se dočká pokračování. To na nás koukalo z několika malých otevřených dvířek a k pokračování předurčoval i velký úspěch (který zastavil pouze před Avatarem). Hodně se spekulovalo o vzniku pokračování, ačkoliv to bylo potvrzeno už v rok vzniku JW.

A pak se objevilo tohle...Nový snímek tentokrát nebude režírovat C. Trevorrov, ale španělský režisér J. A. Bayona, jenž proslul zejména hororovými snímky jako je Sirotčinec, Nic nás nerozdělí a řadou dalších. Trevorrov se naopak postavil do role producenta a spoluscénáristy společně se Stevenem Spielbergem. Do hereckých pozic se mají vrátit Chriss Pratt (Owen alias "krotitel dinosaurů") a Bryce Dallas Howardová (Claire) a pravděpodobně k nim tentokrát přibudou další tváře. Největším překvapením je Geraldine Chaplin, která je dcerou nezapomenutelného filmového mága Charlie Chaplina. Geraldine Ch. už dřívě spolupracovala s Bayonem a je tedy pravděpodobné, že jí do jedné z rolí obsadil on sám (spolupráce ze snímku Nic nás nerozdělí). Otázkou je, jakou sehraje ona roli?

Nově se objevila informace, že JW2 má přinést zpátečku ve využití CGI technologií a to znamená návrat animatroniků, převleků a řadu dalších tzv. praktických efektů, které byli dřívě hojně k vidění ve filmech Jurský park (ve všech třech dílech)! První film JW se díky velkému využití počítačových efektů dostal do rány kritikům, podle jejichž mínění ztrácel první film na věrohodnosti. Trevorrov na to reagoval tím, že nejenže to bylo přizpůsobeno scénaři filmu, kde nebylo pro animatroniky příliš prostoru (nejlépe totiž vyniknou ve scénách, kde se nehýbou či se pohybují jenom částečně a blízko) a taktéž argumentoval s tím, že neměl možnost si zažádat o vyšší financování.

Na co se vlastně můžeme v novém Jurském světě těšit? To bohužel nikdo není, nebylo totiž prozrazeno příliš mnoho informací a tak se prozatím můžeme zaobírat šílenými spekulacemi.

Většina fandů smýšlí o armádním využití dinosaurů díky několika postavám, které ve filmu podobně uvažovali - avšak jak samotný režisér, tak i producenti tento vývoj filmové série rychle smetli ze stolu, dá se říct, že o něm ani neuvažovali. Jednak by takový snímek potřeboval řadu dílů, než by bylo alespoň trochu možné uvěřit této "jurské válce", a navíc, série Jurských "parků" takto nikdy ani zamýšlena nebyla. Mezitím co první film byl vysoce ovlivněn Spielbergem, nové pokračování má být vystavěno úplně od nuly s čistým stolem. Prozatím je slíbeno mnohem temnější prostředí s příběhem, který se svým vyprávěním vrací k úplnému počátku - Jurskému parku z r. 1993 a také ke knižní předloze Michaela Crichtona (údajně se ve filmu mají objevit repliky z filmu!). Co si budeme nalhávat - "jurská válka" či podobné tématiky jsou určené pro řadu superbéčkových filmů, které se s velkým úspěchem nikdy nesetkají. Takové představy o filmu jsou navíc pravděpodobně ovlivněny dnešními hry s podobným žánrem.

Jurský svět 2 se tak pravděpodobně vrátí k tolik ždímané tématice o genetickém inženýrství a přidá bonus o tom, co se stane, když se taková technologie na klonování vyhynulých živočichů vymkne kontrole. Už z uveřejněného screenu z JW2, kde ženská osobička stojí v sálu dinosauřích koster a polic s jantary a to přímo naproti gigantické lebce něčeho, jehož genetický kód byl pravděpodobně původně triceratopsův, je zřejmé, že žádná "jurská válka" či tradiční Jurský park se úplně nechystá, ostatně, Dr. Wu opustil ostrov i se vzorky genů dinosaurů...A kdo je vlastně holčička na screenu? Budou i tentokrát ve filmu figurovat děti?

Jurský svět se PODRUHÉ otevře příští rok, 22. června 2018!

 


Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 12. března 2017 v 16:10 | Reagovat

Líbí se mi jak si to pěkně rozepsala. A jak si pěkně od sebe oddělila dohady fanoušků a oficiální informace. :)
A pak se objevilo tohle - tak to si to dobře uvedla! Zaujala mně dcera Charlieho Chaplina. :)

2 Magicmax Magicmax | Web | 12. března 2017 v 16:11 | Reagovat

Líbí se mi jak ta tmavá fotka sedí s tím tmavým dessem. Překvapivá náhoda. :D :)

3 Magicmax Magicmax | Web | 12. března 2017 v 16:58 | Reagovat

Líbí se mi žes to publikovala v 13:33, takový 3kařský. :D Třeba přivoláš trojku. :) Jo a hlavně byl rád kdyby sis zúčastnila mé poznávačky. :)

4 Leaellynaraptor Leaellynaraptor | Web | 21. března 2017 v 23:14 | Reagovat

No to jsou mi novinky! Všechno v tomhle filmu čiší úžasností! Návrat animatronických dinosaurů místo počítačově generovaných? To jsou úžasné zprávy! Konečně někdo poslouchá fanoušky!
Moc se mi líbí, že jdou po temnější atmosféře, jsem zvědav na Chrisse Pratta, jakou roli bude mít ve filmu tentokrát, už se nemůžu dočkat!

Mimochodem, asi bych trochu zesvětlil barvu textu tady na blogu, čte se tu velmi nepohodlně, občas mám hlavu skoro přilepenou na monitoru, malé zesvětlení by mohlo pomoct. :-)
Přeji úžasný den!

5 Viza | Mossy Plains Viza | Mossy Plains | Web | 22. března 2017 v 5:00 | Reagovat

[4]: Neboj, bude se měnit design, zase.... A bude ještě tmavší, muahahaha! :DDD

Co se Pratta týáče... role bude stejná. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.