The Isle: Early Access - Sandbox Mod je zpět!

14. září 2016 v 17:15 | Viza |  Knihy, filmy a hry
Po dnech utrpení, kdy hráči dostávali zabrat a začínali si myslet, že Sandbox je definitivně zrušen (nebyl; jen se měl vrátit na konci rozjetí Progression Mod), se objevila zpráva s jeho znovuobnovením a to popravdě není Progression úplně hotový! Rozhořeli se spekulace mezi fandy, proč se najednou vývojáři rozhodli do hry opětovně vrátit Sandbox a to ještě před ukončením práce na Progression, a také když nad ním sami ohrnovali nos? Je za tím snad klesající množství hráčů a zejména nově příchozích? Nebo už pocítili tento závratný pokles na financování vývoje hry...? Nebo něco jiného? Na to si nikdo neumíme odpovědět a tak je těch odpovědí dlouhá řada.


Ani já sama, tolik unavená hraním vnuceného módu, nechtěla moc ztrácet čas přemýšlením o tom, kdy a jestli se vůbec Sandbox Mod vrátí. Ráno jsem však zjistila, že na DevBranch na stránce The Isle na Steamu se objevila zpráva, ve které se zmiňuje přidání Sandbox! Prozatím je tato "historická" událost jen v rámci hrstky testerů a vývojářů samotných, každopádně se jedná o věc, která během několika následujících dnů či týdnů vejde opět na veřejnost.

Pro ty, co neví, co je Sandbox Mod v The Isle (pokud nevíte, co je The Isle, vraťte se až na tento článek nebo i na tento článek...) - je to jeden z herních módů, který bude dostupný a spočívá v navolení hratelných postav, za které vběhnete na mapu a budete dělat co a jak chcete. V budoucnu má být Sandbox propojen s Progression skrze "unlocking" hratelných postav, což by u mě znamenalo, že maximálně dožiju jako Utahraptor...

Po mé velice nepříjemné, negativní recenzi, však přichází zase příjemná informace. Pár dní po zveřejnění článků se začali objevovat i videa, kdy "Dondi" předvádí siluetu člověka, pohybuje se a srovnává jí s dinosaury, jejich velikost a na dalších se zase objevili informace o zbraních a výrobě... Ostatně, do hry se dostala i novinka v podobě po různu roztroušených budov určené pro lidi (netuším, zda - li jsem o tom psala už dřív...), na V3 se dostavilo audio, došlo k několika drobnějším úpravám. Včetně té, kdy již nemůžete běhat vytrvale po okolí, ale již je stamina omezena. Objevila se i velice nápomocná mapa (pouze na komunitě Steamu), kdy jsme všichni objevili, že je na V3 řada jezer a jezírek...

Největší legráckou je pořád Dryosaurus, hlavní "začátečnický" dinosaurus v Progression. Ten se totiž naučil kousat...

Pořád však dychtivě očekávám slibované AI - to se též dostalo do testování pro veřejnost a už je venku i několik videí na jedné z malé testovací mapy. Prozatím víme, že bude možné i "nastavit" počet AI na mapě, dokonce i hráčů; dosud bylo totiž možné napsat i nesmyslná čísla jako je 1.000 (takový počet by se ostatně na nestabilní servery ani nevešel). Došlo ke zjednodušení grafiky trávy a nastavení flory, což znamená, že pro slabší počítače bude opět jednoduší hru rozjet.

Překrásnou věcí, kterou si nemůžu odpustit, je day/night cyklus! Užívejte si dne, dokud můžete, protože pak přichází černočerná tma, ve které není možné nic vidět.

Největší peckou je stále fakt, že se vrací Sandbox Mod, na který se upřímně těším jako malá holka! Pořád si myslím, že vývojáři částečně ustoupili nátlaku klesajících příspěvků s kombinacemi poklesu hráčů a hlavně armády negativních recenzí, bohužel, to hrdost "Dondi"mu příliš nedovolí přiznat, každopádně si znovu dovoluji upozornit, pokud byste se chtěli přeci jen připojit, počkejte až bude Sandbox skutečně v provozu, abyste zjistili "jak a co". :)
 


Komentáře

1 kryptoraptor kryptoraptor | Web | 20. září 2016 v 11:46 | Reagovat

Z návratu Sandboxu jsem taky nadšený.

Taky mně potěšilo několik snímků obrazovky s Austroraptorem, který drží v tlamě rybu.

2 kryptoraptor kryptoraptor | Web | 20. září 2016 v 11:49 | Reagovat

Jinak, mně už Sandbox normálně funguje. Už se mi i zobrazuje jako možnost při nastavování serveru.

3 Viza | Mossy Plains Viza | Mossy Plains | Web | 21. září 2016 v 5:09 | Reagovat

[1]:

[2]: Prdel je, že tenhle článek vyšel asi den před znovuzprovozněním Sandboxu... :D

Pořád opravují Night/Day Cycle; jsem v testovací verzi, tam už je v.70 a přechod mezi nocí a dnem je ladnější (ne že se zničehonic setmí). Na ryby ještě pořád čekáme, ale ty by měli přijít ještě před AI.

Navíc, těším se na kompíky, protože Dondi o nich mluvil v jednom rozhovoru jako o "dekompozitérech", zkrátka ty malí mrchy budou žrát všechno, co je mrtvé, a pravděpodobně budou AI. Navíc, v plánu je Apatosaurus a ještě nějaký velký býložravec, Corythosaurus, Styracosaurus..., mají zprovoznit Quetze a přidat pteranodona, a bipední Spinosaurus. Navíc, lidi už jsou taky za rohem, ale zatím se nic nehýbe.

Největší změny zažila mapa V3, protože se celá změnila, úplně, a ne jenom díky zavodnění "pouští" v okrajích. xD

Jestli se přidáš někdy do testovací verze, bývám na tom nejplnějším serveru (DTest nebo jak...) nebo na Tigerlilly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.