Wild Prehistory: Přidejte se k nám!

16. června 2016 v 15:20 | Viza |  O blogu
V zahraničí najdete hromadu různých webů, blogů, deníčků, odborných online časopisů, vedené amatéry, studenty nebo odborníky. U nás v České republice, ve vodách našeho internetu, jich tolik nenajdete, rozhodně ne tolik, kde byste se nemuseli bát zeptat se. A to přímo odborníků! U nás funguje už řadu let WildPrehistory.cz, jehož redakce je složená lidí vystudovaných v paleontologii, odborně znalých a kvalifikovaných natolik, aby vám mohli pomoci s řešení odpovědí na vaše otázky a s ochotou pomohli zorientovat se v různých paleontologických oborech. K tomuto webu je připojeno i České paleontologické fórum, na němž vám tyto osoby rády odpoví.


Proč zrovna "reklama" o Wild Prehistory?

Po změně formy Fóra bohužel došlo k odstranění staré verze, na které byla přihlášená řada lidí a byla řádně zajetá. Staré fórum si určitě někteří z mých návštěvníků budou pamatovat, smutné ovšem je, že se tito lidé znovu na nové fórum nepřihlásili a nepřidali svůj názor. A tak vás, staré členy (a také hlavně nové členy!) chci pozvat na zpátky, a s tím také o pomoc. Před delší dobou vznikla na Fórum diskuze, během níž jsme se dopracovali k tomu, že webu Wild Prehistory chybí drobný detail: chybí bannery!

Diskuze je otevřená všem, talentovaným grafikům, malířům a každému, kdo se chce pomoci zviditelnit Wild Prehistory na poli českých paleontologických webů, nebo se pouze zeptat a přiučit se na Fóru od odborníků.


Co musíte udělat, abyste pomohli Wild Prehistory s bannery?

Nic těžkého! Mít fantasii, představivost, radost z toho, že uděláte něco pro někoho jiného, a dodržet pár velice jednoduchých pravidel. :)

> Bannery můžete dělat za pomocí čehokoliv chcete, třeba i za pomocí nejlepších grafických programů!

> Měli by mít jeden z tradičních rozměrů, které jsou dostupné ZDE K NAHLÉDNUTÍ.

> Na banneru NESMÍ chybět logo Wild Prehistory. Existují dvě verze, jedna pro světlé (SAMPLE JEDNA) a druhá pro tmavé pozadí (SAMPLE DVĚ).

> Na banneru MUSÍ být umístěna adresa webu: www.wildprehistory.cz
Pro adresu použijte nejlépe jeden z těchto fontů - Arial, Verdana nebo Tahoma.

> Pokud budete vytvářet mimořádné a unikátní pozadí, PODMÍNKA je, aby byli fotografie, kresby a další obrázky nejlépe vaše vlastní a jejich tématika se orientovala výhradně na paleontologické obory. Můžete na nich mít cokoliv, od trilobita, pravěké krajiny, dinosaura nebo fotografií a maleb koster, a nebo prehistorickou flóru. Téma je nevyčerpatelné. :)

Co dělat, když máte bannery hotové? Je to jednoduché. Stačí se registrovat na Wild Prehistory a připojit se k Fórum, a přidat své obrázky k diskuzi "Pozvěte své známé na České paleontologické fórum" a nabídnout je tak jako jeden z řady návrhů. Protože jsem se již zapojila, dovolím si vám ukázat těch několik vzorků, které jsem vytvořila já osobně se svými kresbami. Možná získáte vlastní inspiraci!


I kdybyste se nechtěli zapojit zrovna do honby na bannery, můžete se připojit. Máte otázky okolo mamutů? Ptejte se! Chcete vědět, kam který dinosaurus patří? Ptejte se! Máte vlastní fosílie a nejste si jistí, co jsou zač? Nebo hledáte knihy či chcete diskutovat o filmech s dinosauří tématikou...? Máte zajímavé názory a chcete znát názory někoho z paleontologického oboru?

Pak neváhejte a přidejte se na České paleontologické fórum. :)
Těšíme se na vás!


 


Komentáře

1 siamotyran siamotyran | Web | 26. června 2016 v 11:16 | Reagovat

Já myslím že hlavní problém je že tam nepřispívají pomalu ani admini fóra. Několikrát jsem tam byl a žádný nový příspěvek :/

2 Viza | Mossy Plains Viza | Mossy Plains | Web | 26. června 2016 v 12:35 | Reagovat

[1]: Je to o nedostatku aktivních lidí, kteří nemají ostych. Tam ti fakt nikdo hlavu neukousne, když zveřejníš odkaz na něco zajímavého.

Možná je to tím, že je to trošku roztahané, celé fórum; možná by to chtělo změnit uspořádání... nevím proč, je mi divné vidět tohle:

PALEONTOLOGIE OBRATLOVCŮ

obratlovci kenozoika
obratlovci mezozoika
obratlovci paleozoika

PALEONTOLOGIE BEZOBRATLÍCH

bezobratlí kenozoika
bezobratlí mezozoika
bezobratlí paleozoika

Chvilku jsem nad tím kroutila hlavou, ostatně, co když se na České paleontologické fórum přidá laik, který se chce jenom zeptat? Chvilku bude na tyhle názvy (kenozoikum, mezozoikum, paleozoikum) zírat, než mu dojde, co je co.

Možná by nebylo u škodě navrhnout nové uspořádání těhle témat a ne jenom změnit názvy... Třeba vrátit názvy jako "dinosauři", "pterosauři", "savci", a "ostatní". Nepamatuju si, jak to bylo původně. Lidé se na ČPF hlásí hlavně kvůli dinosaurům, že ano. :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.