Saurian

5. června 2016 v 14:40 | Viza |  Knihy, filmy a hry
Saurian!

Dlouhou dobu to byla hra, kterou jsem od začátku pozorovala s těžce přivřenýma očima. Docházelo mi, že se podobných her vyrojilo tolik, že jsem přestávala věřit, že by se tahle hra mohla zvednout. Jejich stránka, FB i oficiální, byla plná vědeckých článků a informací, vývojářské příspěvky byli skromné, a proto mě už krátce po jejich startu přestala zajímat. Před rokem a půl měla největší kampaň hra Dinosaur Battlegrounds, ale jak se zdá, Saurian doslova povstal s popela a potopil druhého fénixe! Kvalitní návrhy a arty byli nakonec předzvěstí toho, že přijde jedna z možná nejdokonalejších survival her na světě!


Jedním, co mě na stopu Saurian přivedlo, byli nádherné kresby Chrise Masny na DeviantArtu, zejména pak kresby dospělého tyranosaura, obklopeného jeho mláďaty, táhnoucí z vody svou čerstvou ulovenou kořist (tento obrázek najdete o něco níže), nebo osamělého triceratopse brodící se vodou při západu slunce. Neodolala jsem ani působivým screenshotům ze hry a o hru jsem se krátce začala zajímat. Bohužel, když vidíte jen velice málo z vývoje, většinou nečekáte velký úspěch a říkala jsem si, že se nechám touto hrou překvapit. Po nějaké době vytvořili oficiální logo, a tak jsem se na hru párkrát znovu podívala. Už veřejnosti představili ozvučeného tyranosaura, najednou se objevila nejdokonalejší vize srpodrápého dinosaura Dakotaraptor (původně se mělo jednat o acheroraptora) a po delší době, zrovna před několika dny, zveřejnili své video poutající pozornost široké veřenosti. Saurian definitivně ožil, a pokud se povede nasbírat dostatečné finance na Kickstarteru, mohli bychom se ho přeci jen nakonec dočkat!

Po The Isle, která je momentálně nejdokonalejší hrou s hratelnými dinosaury, byla vize jiných vývojářů pravděpodobně na naprostém dne. Je pravdou, že The Isle si získalo širokou základnu jenom díky Early Access, každopádně, vidina oživlého Hell Creeku ze svrchní křídy, začíná přitahovat nemilosrdnou pozornost všech dinosauřích fanoušků.

Saurian, jeho vývojáři, slibují především vědecky správné informace, které vás provedou skrz na skrz životem čtyř startovních druhů - pachycefalosaura, dakotaraptora, triceratopse a tyranosaura. Dinosauři se budou dramaticky měnit od maličkého mláděte, po dospělého jedince. Vaším úkolem bude přežít a předat svůj odkaz další generaci. Avšak, to nebude tak jednoduché. Vývojáři slibují řadu potulujících se NPC (non player character), kteří budou ztrpčovat i ulehčovat život. Jedním z těchto NPC má být řada menších i větších dinosaurů. Dokonce těžkopádný Ankylosaurus, který se objevil na několika screenshotech. Díky nejnovějších vědeckým poznatkům se pokoušejí sestavit celkový ekosystém Hell Creeku v době před 66 miliony lety a zpřístupnit ho v podobě herního zážitku, který má hráče vnést do role dinosaurů, zakládající se na co největší realičnosti.Druhohorní svět byl navíc velice proměnlivý; hráč nebude čelit jen zubům a rohům ostatních živých, bude se muset potýkat i s proměnlivostí okolí; bouře a povodně, požáry a dalšími dramatickými změnami klimatu, provázející konec druhohor od nepaměti. Otázkou je, zda - li budou přítomné i například zemětřesení a výbuchy sopek. Podle jednoho příspěvku na facebookové stránce, se pravděpodobně dočkáme i dvou map s rozdílnými enviromenty - jedna bude zasazena do období před dopadem mimozemského tělesa, a naopak, druhá bude post-apokalyptického rázu nějakou chvíli po dopadu. Jestli se takové jejich plány ovšem uskuteční, prozatím nevíme.

Než však Saurian vyjde jako skutečná hra, budeme muset ještě dlouhou dobu čekat. Každopádně, jeho vývojáři konečně spustili Kickstarter, kde můžete ve vývoji hry pomoci přispěním libovolné částky, nebo pouhým rozhlášením o jeho existenci...

kredit: Chris Masna/Saurian
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.