The Isle - další survivor hra

14. prosince 2015 v 20:39 | Viza |  Knihy, filmy a hry
Protože "dinosauřích" her existuje nepřeberné množství přes střílečky po budovatelské hry a akční adventury, nemůžu a nedokážu napsat úplně o všech. Vybírám si pečlivě zajímavé tituly, a taky čas od času koukám i na jejich příbuzenstvo, a tak se do téhle malé rubriky musí dostat i tahle hra.


The Isle je další z her, která v dnešní době těží z rozjeté novodobé dinománie 21. století (a to jsme teprve na začátku). Má být online, a pokud znáte ukončený projekt The Stomping Land (v němž také figuroval umělecký grafik a animátor Vlad Konstantinov), určitě The Isle bude zamlouvat hned od prvopočátku (a ten nejlepší kousek si nechám na konec). Po velkých neshodách s tvůrci a zamrzlé komunikaci, Konstantinov v momentě, kdy mu Jig neodpovídal na vzkazy a nereagoval ani na komunitu, svoji práci na TSL ukončil. Prosím pěkně, V. Konstantinova si můžete připominout z Dinosaur Revolution, pro které sestavoval modely. The Isle je vlastně téměř shodný s TSL, sdílí stejný koncept a představu, a také zde figuruje V. Konstantinov a modely, které vytvořit původně pro The Stomping Land. De facto je tento skvělý umělec jediným pojítkem.

The Isle je také survivol hra. Hráč se ocitá na ne zdaleka pustém ostrově a jeho úkol je jediný: přežít. To však nebude snadné, protože kolem se to hemží nebezpečnými pravěkými ještěry a dalšími příšerami. V podstatě je hra mírně předělanou verzí TSL a funguje obdobně jako Primal Carnage. Lidé versus divocí dinosauři, a naopak. Jestli přežijete, je jen na vašem komunikačním umu s ostatními. Můžete být člověk a spolupracovat, nebo být dinosaurem, shromažďovat se do smeček a stád, a bojovat proti sobě - nebo se naopak hromadně spojit a zaútočit na lidské pokolení. Hra nemá ostatně ani žádný příběh, a tak je všechno na hráčích. Narozdíl od Primal Carnage, je The Isle zasazeno do velkého otevřeného prostředí.

Obávám se ovšem, že The Isle bude postupně popraveno tituly, které mají přijít, a které rozdrtí i prozatím oslavovaný ARK: Survival Evolved. Těmi tituly jsou Dinosaur Battlegrounds, o nichž jsem psala, Saurian (příbuzný titulu DB), a samozřejmě, megatycoon Prehistoric Kingdom. Zejména je hra odsouzena k zániku jako dinosaurus, protože jen strhává již viděné prvky, a neprokazuje žádné vyšší ambice, kromě skvělé grafické podívané. Určitě však DB a Saurian předběhla tahle malá survivorka závodní rychlostí, a jako hry "za dinosaury" budou ostatní takové tituly již pouze napůl vytěženými doly...

Prozatím je hra ve stavu Early Access na Steamu, a protože nemám chuť se pouštět do nedodělané a stále rozpracované onlinovky, (která bude pak jen horko těžko snášená mým stařičkým počítačem - a hlavně nejsem v chuti za Early Access platit...), našla jsem si jednoho ze svých oblíbenců (BestInSlot) a se vší radostí vám přináším jeho dvě části z The Isle Early Access. Sami můžete díky odvážnému hráči nakouknout alespoň na dinosaury.

Pozor, následující dvě části jsou pouze v angličtině.Pokud chcete sledovat vývoj hry The Isle, navštivte jejich hlavní stránku,
 


Komentáře

1 jursky-svet jursky-svet | 20. prosince 2015 v 18:11 | Reagovat

Pěkný.

2 stuprum stuprum | Web | 21. prosince 2015 v 1:31 | Reagovat

T-Rex byl krutý. :)

3 siamotyran siamotyran | Web | 27. prosince 2015 v 21:39 | Reagovat

BestinSlot(a) sleduju už asi půl roku. The Isles vypadá dobře ne skvěle ale dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.